Et kõik ausalt ära rääkida, siis pean tunnistama, et Käbi-tädi paarituse eesmärk oli saada palju emaseid kutsikaid, et valida neist Enomurile “seeme”. Ehk siis, et mulle jääks Käbi-mammast oma väike käbi alles.  Kui eelmistes pesades olid tüdrukud ülekaalus, siis seekord Käbi üllatas ja tõi ilmale 6 poissi ja kaks väikest tüdrukut. 🙂 Mõlemad lühikarvalised ja sonaarsed nagu poisidki. Plikade nimeks sai  Farah-Frist ja Frisbi.

 

  TÜDRUKUTE POWER

Paarile suurele poisile (Fido ja Frodo) jäid  võitluses parema piimakoha eest alla vaid esimestel päevadel. Frisbist sai siis meie koer, Farah kolis aga Läänemaale ja temast saab ühes lahedas peres vabatahtliku päästja päästekoer. Et siis tulevikus, kui te seal Läänemaal seenemetsa ära eksite, tuleb teid päästma meie väike Farah.

Frisbist kasvab loodetavasti emale ja isa Vertexile vääriline IPO-koer. Esimesed jälje- ja kuulekuse ning kaitsetöö ettevalmistuse trennid on tehtud. Nina on Frisbil nii kui kõikidel Fööniksitel olemas.

ÜLLATUSKÜLALINE TUPSU EHK FJODOR

Poisse sai palju, mis on muidugi hea, sest töökoerteks valitakse valdavalt just isaseid kutsikaid.  Poisid on kõik ägedad, tugevad, energilised, tasakaalukad, julged ja igaüks oma väikese armsa kiiksuga.

Esimesena sündinud Falcon ehk Välk (temast saab ka päästekoer) on äärmiselt inimsõbralik ja kiire õppija.

Fido on meie suur poiss, kes on pisut isepäine, aga samas ka väga enesekindel. Kui ma kutsikad ca 3-nädalaselt nende seiklusparki viisin, siis oli just Fido see, kes esimesena kõik tunnelid läbis ja iga pimeda varjatud koha läbi uuris.  Tema puhul oli kahtlus, et ta ise arvab end urukoeraks kasvavat.

Flick on särtsu täis poiss, kerge kondiga kiire loom. Kuhu läksid sina, sinna ka tema. Alati.

Fang on isa koopia, tume-tume. Kui ta sündis, siis saigi algul kirja pandud – musta värvi… Hiljem avastasin, et ikkagi sonaarne, lihtsalt väga tugeva musta tooniga. Fang on väga asjalik ja nutikas. Just tema oli see, kes näitas pesakaaslastele kätte, kus külmik asub…

Frodo on suur ja rahulik poiss, kes nõuab kogu aeg sülle. Temast saab loodetavasti kellelegi armas peresõber. 

Ja Fjodor ehk siis Tupsu. Viimasena sündinud üllatuskülaline.  Käbi tiinuse lõpus tehtud pildid näitasid seitset kutsikat tulemas. Seega, kui seitsmes oli sündinud viisin Käbi jalutama. hea, et ma ise palju kõndida ei jaksa, sest Tupsu tahtis ka ilmavalgust näha.  Oli teine sündides pisike ja kuna mina ootasin palju tüdrukuid, siis olid ka poiste-karva lõngad otsas. Mul oli vaid roosakas tupsuline lõng üle :). Nii ta siis meil Tupsu oligi.

Noored inimesed ristisid Tupsu Fjodoriks ja… Eks ta üks tegelane ongi. Enesekindel, domineeriv, natuke kakleja ning väga inimeselemb.

Sellised lood siis siin Kernu metsade vahel.

 

Meid võib jälgida ja laikida
Föönikseid sai kokku kaheksa
Tagged on:     

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kui sulle meeldis see lugu, siis palun laigi ja jaga ka.

Facebook0
Facebook
YOUTUBE